Tekściwo

hesja Air-Art Photography

02 LIP 2018

ATAM #4

Przeszedł do historii

2 lipca 2018, godz. 8.00. Już za biurkiem w pracy, ale czuję się jakbym wysiadł z jakiegoś szalonego roller coastera! To był kolejny weekend z tych, które się dłuuugo pamięta! Oczywiście znowu byłem w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej, "a tam" zawsze dzieje się magia. No właśnie: ATAM #4 czyli kolejna, czwarta już edycja naszego Air-to-Air Meetingu. Poprzeczka idzie w górę. Udało mi się zaprosić do Piotrkowa Jurgisa Kairysa (Su-31), na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli również Mateusz Strama (Jak-3U), Marek Choim (Extra 330SC), Grupa akrobacyjna Cellfast (3 x Morane-Saulnier) i Waldek Wegner (PZL M18B DROMADER). Zgrać to wszystko w jednym miejscu i czasie i to w czasie, w którym będzie dla nas do dyspozycji koszmarnie obłożony zadaniami Skyvan wydawało się niemożliwym. Gdy już wszystko było dograne, pozostało tylko zorganizować fotografów i modlić się o pogodę. Prognozy nas nie rozpieszczały. Koniec końcem, za sprawą wielkiego zaangażowania wszystkich, ATAM #4 wypalił wręcz idealnie! Nie mogę Wam nie podziękować
Piotr Jafernik i Edyta Bulowska – dziękuję za nagięcie Waszych wakacyjnych planów, wygospodarowanie dla nas czasu, wspaniałe latanie i wyrozumiałość. To piękne uczucie czuć każdą nawet najmniejszą reakcję na prośby „Skyvan w lewo, jeszcze trochę, jeszcze minimalnie, tak trzymaj, jednak troszeczkę w prawo” :)
Marcin Pampuch – Ty nasz gospodarzu – ciężko sobie lepszego wyobrazić! Dostaliśmy wszystko co chcieliśmy, a nawet więcej! Dzięki za wszystko i przepraszam za upierdliwość i setki telefonów :)
Dawid Walas – to wielka frajda i luksus z Tobą działać. Ogarniasz wszystko, wszędzie i zawsze. Nawet z zapaleniem płuc! Jestem pod wielkim wrażeniem jak dobrze połapany Jesteś w tym naszym lotniczym światku! Czuje, że jeszcze potężniejsze projekty przed nami :)
Jurgis Kairys - Thank You very much for accepting the invitation, for Your approach to us, for professional and great flying and for our evening talks in the hotel. Your presence here was a great honor for me.
Mateusz Strama wariacie! Dzięki za super latanie. Wiem jak było trudno tę Twoją bestię utrzymać za rampą.  Dzięki też za mega dawkę humoru wieczorami (nocami?) i wczorajsze meeega kosiaki – Moc z Tobą! :)
Marek Choim – to był nasz pierwszy raz i jestem przekonany, że nie ostatni. Dzięki za super loty i ciepłe podejście od pierwszego kontaktu. Jesteś wielki! :)
Cellfast, Panie Mietku Machnik, Arek Nowak, Daniel Dębosz – ale Jesteście  mega zajefajną ekipą. Wasza życiowa radość pięknie przekłada się na Wasze latanie i dzięki Wam już wszyscy wiedzą, że co trza robić? #trzalatac! :D
Panie Waldku Wegner – wielkie podziękowania za krótki ale istnie bombowy lot! To pierwszy raz kiedy na ATAM ktoś podczas lotu zrzucił bombę :)
Wszystkim fotografom (Magda Gruszczyńska, Joanna Drążkiewicz, Sylwia Zieja, Rafał Niziołek, Ziemowit Kudła, Andrzej Bąk, Krzysiek Skowroński, Krzysztof Krzemiński, Arkadiusz Kamieniecki, Michał Marzec, Krzysztof Niewiadomski) dziękuję za wspólne latanie i przepraszam, że pewnie nie zawsze wszystko udało się tak jak byście sobie tego życzyli. Starałem się tak sterować sesją, by wszyscy mieli jak najlepszy widok. Przez to też lataliśmy nie tylko lewo prawo ale też góra dół :) Dodatkowo Mariusz Suwalski, Krzysztof Baranowski, Paweł Mamcarz, Maciej Szamałek – dzięki za ogarnięcie zabezpieczeń i pomoc w ogarnięciu życia na rampie :) Marcin Jaros – jak zwykle dzięki za ogarnięcie radia – było na piąteczkę!
Kamil Skorupski – dziękuję bardzo za rabacik (i… że daliście mi wygrać w kręgle :P ) Jestem przekonany, że inwestycja w dobrą fotografię lotniczą przyniesie Wam nie tylko zwrot kosztów :)
Deoc – synek – bez Ciebie bym tam był jak bez ręki! A Wiesz, że bez ręki to co najmniej niesymetrycznie! Dzięki Stary za zaangażowanie, totalną pomoc i wiecznego banana na twarzy. Czekam na backstage! :)
Ewa – no przecież wiadomo, że wszystko co robimy, robimy by się przypodobać naszym kobietom! Dziękuję za… Ty Wiesz za co :P

 

PS. Zastanawiam się co nam nie wyszło… Jedyne co przychodzi mi do głowy to, ZNOWU NIE ZROBILIŚMY ZDJĘCIA GRUPOWEGO! ATAM do powtórki :P

Zdjęcia wkrótce :)

 

Tło:

zamknij

© 2024 Sławek hesja Krajniewski

Polityka prywatności

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO