hesja Air-Art Photography

09 MAR 2013

Wojciech KRUPA

Poland

Ret. Col. Wojciech "ŻELAZNY6" Krupa
Życie z głową w chmurach zaczął w Kłodzku, od nauki czytania na stronach książki "Samoloty Świata".  Bohdana Arcta. W wieku 15 lat zamieszkał 250 km od domu w Zielonej Górze, w wojskowym, męskim internacie Liceum Lotniczego. I pierwszy raz odleciał. W Aeroklubie Ziemi Ostrowskiej. Mając 18 lat miał już dwie licencje: samolotową i szybowcową oraz pierwszy diament szybowcowy.
Później był WOSL w Dęblinie, tam TS-11, AON w Warszawie, wymarzony MIG-21 w Mierzęcicach (k. Katowic) i we Wrocławiu. Został pierwszym dowódcą 3 ELT „POZNAŃ", 31. Bazy Lotniczej Poznań-Krzesiny, a w cywilu Dyrektorem w Aeroklubie Polskim. W międzyczasie współzałożył Grupę Akrobacyjną ŻELAZNY, której aktualnie jest liderem. Wielokrotnie został Mistrzem Polski w Akrobacji Samolotowej, zwiedził prawie cały świat i przywiózł parę medalików. Kręci beczki od przeszło 30 lat.  Odchował dziesiątki pilotów w wojsku, w aeroklubach a teraz we własnym OSL ŻELAZNY6.
Obieżyświat. Pilot wybitnie zawodowy. Tysiące wylatanych godzin. Latał i wciąż lata na kilkudziesięciu typach samolotów odrzutowych, wyczynowych, rekreacyjnych, sportowych, transportowych, starych, nowych, ciężkich oraz ultralekkich. Egzaminator ULC. Szybownik z trzema diamentami. Skoczek spadochronowy. Bardzo wymagający instruktor. Zapalony sportowiec, trener i mentor.
Sportowy działacz społeczny. Działacz charytatywny.
Na zawsze jednak żołnierz. Inżynier. Modelarz. Wspaniały kucharz. Rolnik i drwal. Myśliwy. Siatkarz. Żeglarz. Narciarz, Cyklista. Strzelec wyborowy. Motocyklista. Urodzony lider. Tata.
Uwielbiany przez kobiety i zwierzęta. Podziwiany lub nielubiany przez całą resztę :)
Kontakt www.zelazny6.com


Tło:

zamknij

© 2023 Sławek hesja Krajniewski

Polityka prywatności

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO