hesja Air-Art Photography

11 CZE 2009

KARKONOSZE 2009

ZLOT NKP

W dniach 11-14 czerwca 2009 roku odbył się już trzeci karkonoski Zlot NKP. Bazą Zlotu była „Strzecha Akademicka” – najstarsze schronisko górskie w Karkonoszach i jedyne, które mogło pomieścić tak liczną grupę. Na Zlot stawiło się ponad 90 osób z całej Polski. Szlaki turystyczne zabarwiły się czarno-żółtymi kolorami Nikon Klubu Polska, a przygodni turyści z zaciekawieniem przyglądali się klubowym emblematom oraz ilości sprzętu wiszącej na szyjach zlotowiczów.
Pogoda była iście fotograficzna. W ciągu czterech dni pojawiły się wszystkie cztery pory roku, śnieg, deszcz, gradobicie, wiosenny błękit i letni upał, wiał też bardzo silny wiatr. Mimo tych trudnych warunków odbyły się wszystkie zaplanowane wycieczki: na Śnieżkę, na Pielgrzymy, do Samotni, wokół Małego i Wielkiego Stawu oraz najbardziej ekstremalna do Śnieżnych Kotłów. Po powrocie z wycieczek, do białego rana trwały rozmowy o przewagach obiektywów stałoogniskowych nad zoomami, możliwościach różnych aparatów, torbach, statywach, a szczególnie o filtrach, które uatrakcyjniały wiele kadrów i wzbudzały emocje przy wielominutowych naświetlaniach. Nieodłącznym tematem rozmów były również bieżące sprawy NKP, plany na przyszłość oraz organizacja następnych plenerów.
Pomimo zmęczenia wędrówkami, każdego ranka klubowicze wyruszali na szlaki walczyć z własnymi słabościami, szaloną aurą i polować na niepowtarzalne kadry. Bogactwo Karkonoszy, przepiękne kotły, kamieniste żleby, liczne strumienie, powykręcana wiatrem roślinność, górskie stawy, zabytkowe zabudowania schronisk dawały mnóstwo możliwości dla różnorakiej fotografii. Nawet w ostatni dzień zlotu, mimo czekającej nieraz bardzo długiej drogi powrotnej, każdy chciał jeszcze choć przez chwilę nacieszyć się przepięknymi widokami, przejść nowym szlakiem, zrobić jeszcze jedno ujęcie. Ten plener na długo pozostanie w pamięci jego uczestnikom.

 


Tło:

zamknij

© 2022 Sławek hesja Krajniewski

Polityka prywatności

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO