Naklejka szachownica POLAND


Polski English

10 PLN

Cena detaliczna

KUP

Opis

Specyfikacja

Jestem bardzo związany z biało-czerwoną szachownicą - pięknym i dumnym symbolem polskich sił powietrznych. Marzyło mi się mieć taką na moim samochodzie dokładnie w takiej wersji, jaka była malowana na samolotach podczas II Wojny Światowej, na których latali i walczyli Polacy na zachodnioeuropejskim froncie. Niestety mimo poszukiwań, nigdzie nie udało mi się takiej naklejki znaleźć na rynku. Postanowiłem zatem zrobić ją samodzielnie. Najważniejsze było jak najwierniejsze oddanie napisu POLAND, by czcionka zgadzała się z oryginalną. Zadanie okazało się nie być łatwym.  Poprosiłem znajomych modelarzy jak również osoby, które doskonale znają historię polskiego lotnictwa. Dostałem dziesiątki zdjęć i sam się zdziwiłem jak i gdzie była nasza szachownica malowana. Włącznie z wersją z czerwonym napisem POLAND, malowaną na samolotach z zimowym kamuflażem.
W wyniku analizy powstał projekt. Zostało tylko pytanie, jak to przełożyć na konkretną naklejkę, by nie stracić jej po kilku wizytach na samochodowej myjni. Tu z kolei pomógł mi znajomy, który kiedyś zrobił mi naklejkę z moim logo na Hondzie. Ponad 10 lat miałem ją naklejoną na bagażniku i non stop wyglądała jak nowa. Zresztą jeździ tam do dzisiaj z nowym właścicielem. Gdy już miałem naklejki zrobione, przyszedł czas na testy. Najlepszym z nich było naklejenie jej na Cessnie :) Po wielu lotach pilot potwierdził, że nie ma żadnych śladów zniszczenia. Dopiero po tej informacji postanowiłem nakleić ją na moim samochodzie :)
Nie opłacało mi się zrobić 2 sztuk. Zrobiłem więcej prawie w tej samej cenie co za pojedyncze sztuki. Nie mam zamiaru na tym zarabiać. Cena jest jedynie zwrotem kosztów. Zresztą większość i tak rozdałem przy okazji kilku lotniczych imprez :)
Jedna istotna sprawa: jeżeli nabędziesz ten znak, używaj go z dumą i szacunkiem. To nie jest byle naklejka okolicznościowa.

Jak kupić?

W uwagach do zamówienia wpisz wybraną przez Ciebie wersję:
Szachownica o szerokości 6cm biały napis POLAND
Szachownica o szerokości 6cm czerwony napis POLAND

WAŻNE: Jedyną mozliwością wysłania naklejki jest wybranie opcji:
Wysyłka naklejki pocztą (10zł)

© 2018 Sławek hesja Krajniewski

Polityka prywatności

Wykonanie: DRE STUDIO Agencja kreatywna