hesja Air-Art Photography

31 SIE 2007

RADOM 2007

AIR SHOW W RADOMIU

Air Show w Radomiu A.D. 2007 był przeze mnie wyczekiwany już... od poprzedniego?? :) No tak ale... że miał to być jubileuszowy, 10-ty, więc wszyscy się spodziewali nie lada emocji!
Ja osobiście miałem nadzieje w końcu po wielu latach zobaczyć na pokazach w Polsce Su-27 czy jakieś rewelacyjne maszyny z II Wojny Światowej (w końcu to był 1 września!) czy... tego byłem wręcz pewny: jakieś światowej klasy zespoły akrobacyjne! Niestety... patrząc na program przed samymi pokazami okazało się, że to będą najzwyklejsze pokazy i to z bardzo biednym by nie powiedzieć najbiedniejszym programem :( ale... co tam, dla świrów na punkcie lotnictwa wystarczy jak poczują zapach nafty i drżenie żołądka od huku dopalacza :)
Pod tym względem to było czym oko i ucho nacieszyć. Myśliwce pruły powietrze jak trzeba a MiGi-29 przeprowadziły nawet walkę powietrzną :)
Dobrze, że byłem już w piątek na próbie bo w sobotę... W sobotę pokazy zostały przerwane w wyniku tragedii jaka się wydarzyła nad płytą lotniska :(
Niestety doszło do zderzenia w powietrzu dwóch samolotów z Zespołu Akrobacyjnego Żelazny i dwóch wspaniałych pilotów zginęło na naszych oczach :( To było wstrząsające przeżycie i... tragiczny widok :(
Założyciel i lider grupy Żelazny oraz młody pilot, jego wychowanek...
Zarówno śp. płk pil. Marchelewskiego jak i pil. Banachowicza zupełnie przypadkowo sfociłem dwa lata temu w Radomiu jak kołowali przed lotem w jednej maszynie... W tej, która również wzięła udział w owym felernym wydarzeniu :( (fotka nr 1)


Tło:

zamknij

© 2020 Sławek hesja Krajniewski

Polityka prywatności

Wykonanie: DRE STUDIO Agencja kreatywna